הבשורה כבר כאן: שילוב ריהוט מודולרי לבתי ספר המתאים לעידן המודרני

בשנה האחרונה נראה כי משרד החינוך מוביל ומקדם מהלכים יצירתיים באפיון ותכנון של המוסד החינוכי, כאשר מטרתו היא להתאים את כיתות הלימוד למאה ה-21.
כחלק מהמהלכים, משרד החינוך בנה תכנית ייחודית בשיתוף המנהל הפדגוגי, לקידום מרחבי הלמידה בכיתות הלימוד, ובדגש על שילוב ריהוט מודולרי, חדשני המאפשר לתלמידים לעבוד בצורה יותר שיתופית וחברתית, כיאה לעידן המודרני.

קצת על תכנית M21

תכנית M21, היא אחת מהתכניות המהפכניות שהכניס משרד החינוך לבתי הספר בישראל, תכנית נועדה לשבור את הסטנדרט המסורתי של שולחנות זוגיים המוכרים לנו עוד מילדותנו, הרי נראה שהעולם התפתח פלאים, אך כיתות הלימוד נותרו כפי שהן.

תכנית M21 נועדה לאפשר חשיבה מחודשת על מרחב הלמידה בכיתות ובריהוט הכללי המוצב בתוך המבנה, וזאת כחלק מהתוכנית הפדגוגית. למעשה, מדובר באסטרטגיות למידה שונות המזמנות ומעצימות את תהליכי הלמידה של ילדי בית הספר.

מרחבים דינמיים ללא גבולות פיזיים

כחלק מהתכנית, חללי הלמידה יהיו יותר דינמיים, קצת דומים לחללי עבודה משותפים באופן ספייס הנפוץ מאוד בעידן המודרני ובחברות הייטק בפרט.
מרחבים אלה יהיו ללא גבולות פיזיים, שולחנות העבודה יהיו קבוצתיים והתלמידים יוכלו לעבוד זה עם זה בצורה נוחה המתאימה למאה ה- 21.
אך לא רק, גם ארונות האחסון בחדרי הלימוד ישנו את פניהם, במקום התאים המוכרים יהיו ארונות אחסון וכוורות גדולים ונוחים לתלמידים. הרי בעבר היינו מאחסנים דפים, וכיום שיטות הלימוד מכילות יותר מוצרים, מחשבים וציוד רב המשמש כעזר לימוד הדורש אחסון השונה משהיה בעבר.

על פי התכנית, בכל מערך הלימודים יהיו משולבות עמדות מחשב אישיות לילדים, ארונות ייחודיים כמו כוורות שיתאימו להצגת עבודות התלמידים, ומגוון פרטי ריהוט מפוזרים בחלל ללא גבולות, סוג של מרחב נינוח מעוצב בקפידה.

הריהוט בכיתות הלימוד החדשניות יכללו שולחנות עבודה מודולריים, הכוללים משטחי עבודה ייעודיים המתאימים לאופי הלימוד. כך למשל, בחדרי המעבדה, יהיו שולחנות גדולים שיוכלו להכיל את הציוד הדרוש לאופי הפעילות, מרחבי פנאי ולמידה יהיו יותר רכים ויכילו שולחנות מודולריים בגבהים שונים ויחידות ישיבה מרופדות ונוחות בצבעים שונים.

חדר המורים משנה את צורתו

גם חדרי המורים יעברו מתיחת פנים בדמות מרחב פתוח המזכיר מעט בית קפה ופחות חדר ישיבות אפרורי. בחדרים, יהיו משולבים בפינות ישיבה נינוחות הכוללות שולחנות קפה נמוכים וכורסאות, כסאות בר לצד כסאות רגילים צבעוניים, שולחנות עבודה עם מחשבים, ארונות עם תאים מעוצבים והרבה שיק בחלל.

גם חדרי המורים יעברו מתיחת פנים בדמות מרחב פתוח המזכיר מעט בית קפה ופחות חדר ישיבות אפרורי.
בחדרים יהיו משולבים בפינות ישיבה נינוחות הכוללות שולחנות קפה נמוכים וכורסאות, כסאות בר לצד כסאות רגילים צבעוניים, שולחנות עבודה עם מחשבים, ארונות עם תאים מעוצבים והרבה שיק בחלל. בעיצובים החדשים המורים יוכלו לנהל דו שיח פורה, ואף להיפגש עם הורים בפינת ישיבה מעוצבת ונינוחה.
בעיצובים החדשים המורים יוכלו לנהל דו שיח פורה, ואף להיפגש עם הורים בפינת ישיבה מעוצבת ונינוחה.

מעוניינים להתקדם לדבר הבא? חברת מודולרי מתמחה בתכנון ריהוט מודולרי לבתי ספר ומספקת ריהוט חדשני המתאים לתכנית M21. לחברה ניסיון רב בתחום, ובאפשרותה להפוך חללי למידה משמימים למזמינים ומהנים עבור התלמידים.

לייעוץ עם המומחים התקשרו אלינו עוד היום >>>